Tyto internetové stránky, pro správnou funkčnost webu, používají tzv. soubory cookies. Pro případné další informace klikněte zde.    Souhlasím
Přihlásit se | Registrovat

Spolek volnočasových aktivit pro děti a mládež

Kalendář akcí

20.11.2018 - 20.11.2018
Sraz Jankováčku /listopad/


20.11.2018
Členské shromáždění spolku Jakováček

Informace se připravuje


06.11.2018 - 06.11.2018
Zasedání Rady spolku

Berounka 2016

22.07.2016 - 24.07.2016
Místo: Berounka

V pátek 22. 07. 2016 se sjeli účastníci akce Berounka 2016 v krásném tábořišti Kobylka u Liblína, aby zahájili první „vodu“ pořádanou spolkem Jankováček.

FOTOGALERIE

V pátek 22. 07. 2016 se sjeli účastníci akce Berounka 2016 v krásném tábořišti Kobylka u Liblína, aby zahájili první „vodu“ pořádanou spolkem Jankováček. V sobotu ráno jsme se probudili do krásného a prosluněného dne. Po klasických ranních úkonech a sbalení našeho tábořiště následovala pro některé vytoužená a pro jiné obávaná chvíle usednutí do našich plavidel. Vše se obešlo bez komplikací a tak jsme se brzy nechali unášet proudem řeky Berounky. Plavba probíhala v poklidu a tak jsme si mohli dovolit i občasné soulodění, jehož klidnou atmosféru dokreslovalo jemné šplouchání vlnek. Vytoužené doplnění energie a tekutin přišlo po 12 Km v občerstvovně U Mloka. Následovala chvilka poledního klidu a v 15 hodin jsme již opět vyplouvali vstříc dalším krásám řeky Berounky. 

Nebýt dvou milovníků vodních hrátek, Sirdy a Kubyho, obešla by se celá plavba bez problémů. Tato událost byla o to vtipnější, o co méně nám scházelo do cíle. To málo bylo cca 200 m. Jak prohlásil Kuby: „Nevím, co se stalo. Si tak sedím a najednou jsem zjistil, že jsem ve vodě.“ Posádka však velmi pohotově, v cca 10 minutách, dotáhla své plavidlo ke břehu, provedla odsátí nadbytečné vody a důkladné vyčištění paluby, nutno podotknou, že to vše za přispění ochotného rybáře, který poskytl vršek odříznutého plastového kanistru, u něhož Kuby usoudil, že našroubované víčko je zde zbytečné a tak jej odšrouboval a snažně vodu nabíral, aby ji následně vylil zpět do řeky. Za přihlížení udiveného rybáře se podivoval, že mu v provizorní nádobce žádná voda nezůstává, neb hrdlem vytékala zpět do lodi. Po upozornění rybářem, že víčko bylo našroubované záměrně, již vše proběhlo úspěšně a posádka se tak brzy ocitla zpět v lodi, aby vykonala tři tempa a loď pro tento den u cílového tábořiště již definitivně opustila. Večer a noc jsme strávili v tábořišti u Vávrů ve Zvíkovci. Díky ochotnému správci, který nám poskytl staré plotové plaňky, jsme měli možnost posedět i u ohně. Po půlnoci nás přišel navštívit svěží deštík, který nás neopustil dříve než v brzkých ranních hodinách.

Nedělní plavba začala pod jezem úspěšným naloděním všech šesti posádek, konkrétně pěti posádek kánoí po dvou členech a jednoho tříčlenného „Titaniku“ s posádkou sympatických slečen. Bylo příjemné počasí pod mráčkem a tak se nám hodila trika. Po 13 km jsme zakotvili u občerstvovny U Rozvědčíka, aby si někteří kromě energie a drinku pořídili turistickou známku. Zbylých 5 km bylo věnováno hře na babu, soulodění a příjemnému klábosení s kamarády. Celá lodní karavana ukončila svou plavbu v odpoledních hodinách v Roztokách u Křivoklátu, kde vpořádku vrátila zapůjčené lodě. Posádky, kromě Kubyho, vyměnily své mokré svršky za suché a příjemně unaveni, ale plni nových zážitků, se vydaly ke svým domovům. Škoda jen, že s námi nemohl do své kanoe usednout i Goldi, kterému tak nepřálo jeho pochroumané rameno. A tak se alespoň účastnil jako doprovod, převoz vybavení, fotograf a koordinátor-zajišťovatel.

Vedení spolku děkuje všem účastníkům zdařilé dvoudenní plavby za velmi příjemné zážitky a pohodou atmosféru, kterou svou přítomností vytvořili. Již nyní se těšíme na další ročník. 

FOTOGALERIE

JANKOVÁČEK, z.s.
U Cihelny 89
250 65 Bořanovice

č. účtu: 2500853623/2010
info@jankovacek.cz
+420771118994

© 2018 Jankováček, z.s.
U Cihelny 89, 250 65 Bořanovice
Všechna práva vyhrazena